Ünvan
YARAT MƏRKƏZİ
Bayil (Dövlət Bayrağı Meydanı), Bakı, Azərbaycan, AZ1003
MƏRKƏZİN İŞ REJİMİ
Çərşənbə axşamı – Bazar:
12.00 > 20.00
ƏLAQƏ
+99412 505 1414
10 Sen 22
YARAT Müasir İncəsənət Məkanı, sentyabrın 10-u keçiriləcək alfa nəslinə həsr olunmuş “genalphafest” Uşaq Festivalının proqramı ilə qarşınızdadır!
Festival zamanı uşaqlar və onların ailə üzvləri maraq dairələrinə uyğun müxtəlif ustad dərslərində, panel müzakirələrdə, instalyasiya və performanslarda iştirak etmək imkanı əldə edəcəklər.
YARAT Mərkəzi
Ustad dərsi: AzeRobot ilə performer robotlar (Ev.3) (1-ci mərtəbə, sərgi məkanı)
Saat: 11:30 - 13:00
Saat: 15:30 - 17:00
Yaş məhdudiyyəti: 10-12
Robot TV: ENTESK ilə cizgi filmlər (1-ci mərtəbə, kitabxana)
Saat: 12:00 - 12:40
Saat: 16:00 - 16:40
Yaş məhdudiyyəti yoxdur.
Ustad dərsi: AzeRobot ilə rəqəmsal memarlıq (1-ci mərtəbə, kitabxana)
Saat: 13:30 - 15:00
Saat: 17:30 - 19:00
Yaş məhdudiyyəti: 10-12
Panel müzakirə: Rəqəmsal uğur hekayəm (2-ci mərtəbə, sərgi məkanı)
Moderator: Aytac Qənbərova
Spikerlər: Roman Abbasov (14 yaş), Həzrət Həbibov (13 yaş) və Ömər Şərifli (9 yaş)
Saat: 16:00 - 17:30
Yaş məhdudiyyəti yoxdur.
Ustad dərsi: Nigar Sultanova ilə inklüziv rəqs (2-ci mərtəbə, MFZ)
Saat: 11:30 - 13:00
Yaş məhdudiyyəti: 10-12
Ustad dərsi: Azər Hacıəsgərli ilə rəqəmsal bəstəkarlar (2-ci mərtəbə, MFZ)
Saat: 13:30 - 15:00
Yaş məhdudiyyəti: 8-12
Humanoid-robot Pepper ilə panel müzakirə: Rəqəmsal dünya və onun yeni imkanları (2-ci mərtəbə, MFZ)
Moderatorlar: Pepper və Ruqiyyə Salmanova
Spikerlər: Cavid Quliyev (multimedia rəssamı, “Hypnotica” şirkətinin təsisçisi) və Faiq Əliyev (“Duymeta” şirkətinin təsisçisi) və Fidan Sadıqova (süni intellekt üzrə mütəxəssis)
Saat: 15:30 - 17:00
Dil: İngilis (Azərbaycan dilinə sinxron tərcümə)
Yaş məhdudiyyəti: 8+
Film nümayişi: Hüqo (2-ci mərtəbə, MFZ)
Saat: 17:30 - 19:30
Dil: Azərbaycan
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
XX-XXI əsrlər Azərbaycan Rəngkarlığı Muzeyi
Ustad dərsi: ENTESK ilə rəqəmsal rəssamlıq (1-ci mərtəbə, kitabxana)
Saat: 11:30-18:30
Yaş məhdudiyyəti: 4+
Qeydiyyat tələb olunmur
Fırçadan rəqəmsal incəsənətə doğru incəsənət əsərlərinin müzakirəsi (1-ci mərtəbə, sərgi məkanı)
Saat: 14:00 - 14:30
Saat: 16:00 - 16:30
Yaş məhdudiyyəti: 8+
Virtual reallığa səyahət: Ucal Haqverdiyevin freskaları (2-ci mərtəbə)
Saat: 11:00 - 20:00
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
Ustad dərsi: Ağaməli Əliyev ilə stop-mouşn animasiyası (2-ci mərtəbə)
Saat: 11:30 - 13:30
Yaş məhdudiyyəti: 8-12
Panel müzakirə: Gələcəyin nəsli: Alfalar (2-ci mərtəbə)
Moderator: Aytac Qənbərova
Spikerlər: Aysel Mirzəyeva, Oktay Namazov, İmamir Mirzoyeva (“AzeRobot Education”nun layihə rəhbəri) və Aydan İsgəndərzadə (uşaq və yeniyetmə psixiatrı)
Saat: 14:00 - 15:30
Yaş məhdudiyyəti: 8+
Film nümayişi: Honey, I Shrunk the Kids (2-ci mərtəbə)
Saat: 16:00-17:30
Dil: İngilis
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Panel müzakirə: Müasir oyun sənayesi (2-ci mərtəbə)
Moderator: Aydan Dəvəli
Spikerlər: Toğrul Qurbanov (geymer), Hüseyn Nəsirli (Azərbaycan Kiber İdman Federasiyası, kiber idman üzrə baş hakim), Həmid Həsənzadə (Qafqazın ən iri kiber idman arenasının rəhbəri, “GLA”-ın nümayəndəsi) və Elmar Mustafazadə (geymer)
Saat: 18:00-19:00
Yaş məhdudiyyəti: 8+
YARAT Mərkəzinin ətrafı (açıq hava)
Mobil telefon oyunu: İncəsənət xəfiyyəsi (qeydiyyat məntəqələri)
Saat: 11:00-20:00
Yaş məhdudiyyəti: 8-12
QR-kod ilə
Ustad dərsi: AzeRobot ilə rəssam robotlar (Wedo 2.0) (Tent A)
Saat: 11:30 - 13:00
Saat: 15:30 - 17:00
Yaş məhdudiyyəti: 4-7
Ustad dərsi: AzeRobot ilə rəssam robotlar (Spike) (Tent A)
Saat: 13:30 - 15:00
Saat: 17:30 - 19:00
Yaş məhdudiyyəti: 8 - 12
Ustad dərsi: Mən və robotum (Tent B)
Saat: 11:30 - 18:30
Yaş məhdudiyyəti: 4+
Qeydiyyat tələb olunmur
Humanoid-robot Pepper ilə tanışlıq (YARAT Brendvol)
Saat: 13:30 - 14:30
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
Nigar İbrahimbəyli və Təmiz dünya qadın və uşaq sığınacağı: müasir rəqs performansı (festival səhnəsi)
Saat: 12:00-12:30
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
DanceAbility inklüziv rəqs performansı (festival səhnəsi)
Saat: 13:30 - 14:00
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
Hypnotica – interaktiv multimedia instalyasiyası (festival səhnəsi)
Saat: 14:30 - 18:00
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
Avanqard Kamera Orkestri: Gələcəyə qayıdış konserti (festival səhnəsi)
Saat: 19:00 - 19:30
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
Debug və Azad Bədəlov: Rəqəmsal səs audio-vizual performans (festival səhnəsi)
Saat: 19:45 - 20:00
Yaş məhdudiyyəti yoxdur
Qeydiyyat tələb olunmur
Tədbirlərə giriş ödənişsizdir
Əlavə məlumat üçün: 050 246 92 92
Layihə bir sıra tərəfdaşların, Bakı Bulvar idarəsi, iTicket platforması, AzəRobot, ASAN radio, Wonderland, Kinderland, Avanqard Kamera Orkestri, Aquatic Su İdman Sarayı, ENTESK, Cosplay Club təşkilatlarının dəstəyi ilə həyata keçirilir
#genalphafest
#yaratchildrenfestival